Förbunds­styrelsen

KyrkA Förbundsstyrelsen ledning medlemmar

Förbundsstyrelsen samlade i Stockholm. Från vänster Mia Möller, Kajsa Berg, Bror Holm, Andrea Schleeh, Annika Svensson, Anna-Carin Gabelic, Vibeke Hammarström och Håkan Stiberg.

 

Förbundsordförande

Bror Holm

 

Vice förbundsordförande

Annika Svensson

annika.svensson@kyrka.se

 

Förbundsstyrelse ledamot

Kajsa Berg

kajsa.berg@svenskakyrkan.se

 

Anna-Carin Gabelic

anna-carin.gabelic@svenskakyrkan.se

 

Mia Möller

mia.moller@svenskakyrkan.se

 

Andrea Schleeh

andrea.schleeh@svenskakyrkan.se

 

Håkan Stiberg

hakan.stiberg@svenskakyrkan.se

 

Kent Österdahl

kent.osterdahl@kyrka.se

 

Förbundsstyrelse ersättare

Fredrik Hollertz

fredrik.hollertz@svenskakyrkanjonkoping.se

 

Fredrik Liljeberg

fredric.liljeberg@svenskakyrkan.se

 

Ib Pihlblad

ib.pihlblad@kyrka.se

 

Martin Steinwall

martin.steinwall@svenskakyrkan.se

 

Rebecca Söderblom

rebecca.soderblom@kyrka.se

 

Anne Charlotte Wellsten

lotta.wellsten@svenskakyrkan.se

 

Bodil Wiktorsson Bengtsson

bodil.wiktorsson.bengtsson@svenskakyrkan.se